Tankovna Karlín

Od doby, co Smíchovský pivovar pustil své tankovny, dává propojení s vedlejší Knajpičkou v jeden celek smysl. Karlínská Tankovna je tak skvělou konkurencí a náhradou Lokálu – pokud se zrovna nechcete slunit na parapetu a nemáte chuť na zamražené pivo. Stačí popojít pár desítek metrů k office parku Meteor na Křižíkovu a vychutnat si hladinku nebo šnyt v příjemném a klidném prostředí (a k tomu zpoza okna pozorovat tramvaje nebo se raději dívat pod ruce výčepnímu).

Pub Na Plech

Jak se na webových prezentují, tak taky dělají. Pokud citací „jsme podnikem s nápadem“ myslí, že na Žižkově není potřeba míti čisté sklo, a že lidem na trojce stačí trojka, pak bude vše v pořádku.

Plzeňka U Brabců

Obyvatelé Proseka se již nemusí spokojit jen s nalévárnami a za gastro kulturou podnikat cesty až do centra Prahy. Pod Proseckým kostelem mají v nové zrekonstruované budově bývalé pošty či kina novodobý svatostánek Plzeňského Prazdroje.

Aktualizace léto 2022:

Poslední dobou pokulhává čistota skla.

PARK Riegrovy sady

Riegráče jsou živoucím důkazem toho, že když se chce, stačí málo a dokonale ošetřené pivo můžete dostat i venku. Vlastně tady pod korunami stromů dostanete pivo lepší než na mnoha místech nejen v Praze. Což je na druhou stranu vlastně smutné.

Jachta PUOR

Na poměry Hradce zde mají parádní pivo, kterému bohužel nesekunduje jídlo v odpovídající kvalitě. V tomto důsledku restauraci nenavštěvuje tolik hostů, které by si jinak koncept PUOR zasloužil. Výčepní se zde sice nudí, naštěstí každou hladinku vítají s nadšením (prozatím).

BlackDog Cantina

U restaurace, která se prezentuje claimem „Life is too short to eat bad food“, je smutné, že stejně nepřistupují též k pivu. Flákáte-li mytí skla a péči o výčep, pak vás nezachrání ani zachlazená vana před tím, abyste servírovali kyselé pivo s pěnou, co zmizí jak pára nad hrncem. Troufám si tvrdit, že výsledek by byl stejný též v případě piv z mini pivovarů, nicméně na to jsem ani při druhé návštěvě neměl odvahu.

BlackDog Cantina

Svatojánský Dvůr

Aktualizace 09/2020: během roku se zlepšili v servise skla, už nemusíte bát, že se druhý den probudíte s aftou.

Do barokního areálu na samý okraj Střížkova vás na tankový Prazdroj lákají billboardy v širokém okolí, ale popravdě vás v tamní potemnělé restauraci žádná hitparáda nečeká. Horší osvětlení je možná záměr, protože zde flákají mytí skla. Přitom zde mají velmi hezký výčep včetně vany. Patrně sem obyvatelé nejen přilehlých panelových domů nechodí (neb tank si před svým naražením si dle chuti rozhodně poležel déle než týden), a na pivo za 45 Kč si zajdou raději jinam.

Svatojánský dvůr

Plzeňka Plzeň

V místě zaplivané putyky vyrostla v centru Plzně útulná pivnice, ve které dostanete pivo jako křen.