Hotel Havel

V Rychnově na náměstí dostanete, v sic nachlazeném, leč myčce umytém skle, podprůměrnou „Plzínku“, která chutná jak odstátý lahváč. Hotel Havel je sice tříhvězdičkový, ale tamní kvalita a péče o pivo nedosahuje bohužel ani z daleka hotelového standardu.

Pivnice Harcovna

Ať již vyrazíte do Valašského muzea v přírodě nebo sejdete do Rožnova z Radhoště, zastavte se na periferii v útulné pivnici Harcovna, kde výčepní 🍺 doslova hýčká.

Pivnice Šutka

V Šutce si na rozdíl od Demínky nebo Katru na Prazdroji nepochutnáte. O to větší je překvapení, že v restauracích patřících stejnému majiteli vám nabídnou diametrálně odlišné pivo.

Restaurace Vyhlídka Karlštejn

Tady se nemusíte bát a žádná past na turisty vás nečeká, neboť pod Karlštejnem se o pivo starají s láskou sobě vlastní.

Burger King 28. Října 12

Kyselý nepitelný nápoj do kelímku za prakticky 50 Kč nechcete pít. Takhle otřesnou Plzeň jsem nikde nedostal ani za dob korona krize.

Bezručova chata

Po výšlapu na Lysou horu nasměrujte své kroky do Bezručovy chaty a odměňte se parádním hladinkou nebo šnytem. Tady vědí, jak se o Plzničku starat, a navíc vás nečeká žádný kelímek, nýbrž čisté a vychlazené sklo z lednice.

Bezručova chata

Výčep U Rarášků

V lehce zastrčené pivnici v Schönkirchovském paláci přistupují k pivu s respektem. Teď jen aby si na zdejší výčep našel štamgastskou základnu, a do roka a do dne nebyly prostory prázdné.