Bezručova chata

Po výšlapu na Lysou horu nasměrujte své kroky do Bezručovy chaty a odměňte se parádním hladinkou nebo šnytem. Tady vědí, jak se o Plzničku starat, a navíc vás nečeká žádný kelímek, nýbrž čisté a vychlazené sklo z lednice.

Bezručova chata

Výčep U Rarášků

V lehce zastrčené pivnici v Schönkirchovském paláci přistupují k pivu s respektem. Teď jen aby si na zdejší výčep našel štamgastskou základnu, a do roka a do dne nebyly prostory prázdné.

Březová Alej

Pod Libereckou výšinou a nedaleko kolejí Harcov se nachází vesnická hospoda, ve které dostanete do skla chlazeného z lednice Plzničku načepovanou na jeden zátah. Na extraligu to sice není, na druhou stranu si tu alespoň, na rozdíl od zdejšího Plauditu, na nic nehrají.

Březová alej

Hotel Ještěd

Po pěším výšlapu na vrchol dokážete odpustit vizuální nedostatky. První lok zafunguje na žízeň, ovšem již při druhém se dostaví efekt, který jste čekali. Trpkou bublinkovou limonádu ze skla mytého v myčce nechcete pít zadarmo, natož za 62 Kč. Pokud na Ještěd vyrazíte v létě, najdete tu otevřený kiosek, a v něm si raději kupte plechovku.

Ještěd

Ještěd

Pivnice U Kata

Pivnice U Kata je určena hlavně turistům, vzhledem k její poloze. Vyzkoušeli jsme tedy, jak chutná místní pivo a zda se jedná o turistickou past. Nejedná. Bohužel má to jedno ALE.

Pivnice nabízí chuťově velmi dobrou Plzeň. Sklo nemá žádné vady na čistotě, těšili jsme se tedy na fajnový zážitek, který bohužel nedorazil. Pivo je zoufale teplé, dokonce tak teplé, že se ani neorosí sklo. Teplotě piva je podřízen v podstatě celý zážitek. Přesto, že má sklo perfektní čistotu a ostřik, pěna je bohužel k mikropěně na půl cesty. Chuťově je pivo v pořádku, žádné nehezké tóny nejsou znatelné, nedostatečná teplota je ale zabiják celé návštěvy.

Výčepní si nedá říct, tvrdí, že pivo sám pije a přijde mu v pořádku. Před ním se bohužel nachází velké nerezový prázdný dřez, kam by se jistě dala dát voda a led. Samotné pivo se teplé již čepuje, tam prostor pro zlepšení také je.

Škoda pěkné chuti, když je pivo teplé.

Kozlovna Skleník

Město, ve kterém se zastavil čas v minulém století, nedokáže zachránit ani moderní koncept restaurace. Skleník do puntíku potvrzuje úzus, že byste se měli mít na pozoru již ve chvíli, kdy se o sobě podnik veřejně prohlašuje, že má nejlepší pivo ve městě.

Začněme příjemnější stránkou věci. Pro neznalce vypadá pivo na první pohled v pořádku. Hladinku znají a umí ji načepovat. Bohužel zde provozují systém, čepuje ten kdo jde zrovna kolem výčepu, a na tom to celé padá. Stačí se zahledět podruhé a objevíte jasné nedostatky v čistotě skla, neboť:

  • nepoužíváme houbičku
  • nechladíme sklo
  • příležitostně sklo před čepováním ostříkneme

Výše uvedené pramení z již řečeného, není zde žádný výčepní. V důsledku toho nelze čekat, že byť vizuálně uspokojivé pivo, bude pitelné. Správný výčepní se totiž o výčep stará častěji než jen při sanitaci potrubí. Výsledný nápoj je trpký a nemá s typickou hořkostí pro Prazdroj nic společného.

Vzhledem ke zklamání vyvstává otázka, jestli je reklama pravdivá, jak tragické podniky musejí být v okolí. Nebo je majitel pouhým odrazem města a stále se neprobudil z minulého století?

Kozlovna Skleník

Penzion Fajn

Na samé periferii Pardubic se nachází stavení s tankovým pivem a pizzerií. Už samo o sobě tato kombinace, ze zkušeností, nevěstí nic dobrého a osobní návštěva nám to potvrdila.
Pivo dostanete do nepříliš dobře umytého štulcu – tady se holt někomu nechce používat houbička. V tomto případě bych dal snad i přednost myčce, než riskovat opar. Na druhou stranu, sklo bylo studené, pivo též a nemělo žádnou pachuť. Chuť za 3,5*, vizuál za 1*.
Přitom by stačilo by málo, vlastně jen chtít, pořídit pořádné sklo, a hned by to tu bylo fajn a pardubičtí měli důvod, proč vyrazit do Popkovic/Svítkova. Takhle zůstanou u prostého objednání pizzy přes internet.

Pizza Fajn

PUOR Terminál 2, Prst C

Při čekání nad odbavení můžete svůj strach z létání zahnat průměrnou sudovkou, nicméně dobře načepovanou hladinkou. Teplota je v pořádku, sklo krásně čisté, jen sem cestovatelé moc nechodí a nemají tu díky tomu výtoč.

puor-terminal2