Plzeňka – Duli

Tady si výčepní hraje s teplým půllitrem jak s kornoutem na zmrzlinu. Podle toho pivo vypadá a když si doma přelijete lahváč do skla, užijete si to mnohem víc.

Plzeňka - Duli

Lokál Korunní

Stejně jako Vinohradská i Korunní je třída dlouhááá.

Lokál Korunní

Pork’s

Vyjděte z davu a cestou z/na Karlův most se zastavte na skvěle ošetřený Pilsner Urquell a koleno.

porks

Restaurace Sokolovna

Čepování skvělé, ale…

Navštívil jsem vcelku velmi vkusně zařízenou Plzeňskou restauraci Sokolovna, která je celkově tématicky vyvedena ve stylu 20.let a musím říct, že opravdu pěkně.

Nedaleko vchodu Vás čeká výčep, kde je na první pohled vidět, že se o pivo postarat umí. Sklo je excelentně čisté, bez jediné vady, předem nachlazené, zkrátka ideální pro super zážitek.

Pokud načepuje číšník šnyt, je to spíše mlíko, ale to se dá tolerovat vzhledem k tomu, že to není výčepní. Když čepuje výčepní, pivo je načepováno bez jediné chybky s překrásnou pěnou. Čili vyčkejte si na výčepního, opravdu to umí.

Tím to ale končí. Bohužel. I přes perfektní teplotu Vás chuť piva v ústech bude trápit ještě hezkých pár desítek minut. Silně trpká a silně kyselá chuť radí pivo nedopíjet a rozhodně si s chutí neobjednávat další.

Vzhledem k tomu, jak pěkně pivo čepují, je to velká škoda.

Café Hevre

Tato útulná hipsterská kavárna se může v Krakově pyšnit titulem „jediný podnik s tankovým plzeňským pivem“. Bohužel zcela neprávem, neboť se o daný poklad neumí starat. Sklo myjí v myčce a ke svědomitému čepování mají kreace slečen s pivním sklem za výčepem daleko. Navíc jsem se s největší pravděpodobností trefil do termínu, kdy nedávno probíhala sanitace. Bohužel však byla odfláknutá, a výsledný nápoj byl cítit po chemii.

cafe hevre

Hostinec U Bláhovky

Bláhovka nepatří mezi podniky, kam byste vzali ženu na romantickou večeři – pokud není pivařka. To vůbec nevadí, protože si zde alespoň na nic nehrají a dostanete zde Plzničku v nekompromisní kvalitě. Na Bláhovce pečují o pivo s láskou sobě vlastní. Už jen mytí skla je tady symfonie a vykouzlí vám slzu v oku.

Hospoda či pivnice chcete-li, má mít svou atmosféru. Ta Bláhovce, podobně jako Jelínkově pivnici v Praze, nechybí, a nemá široko daleko konkurenci.

Platba kartou: ano
Wi-Fi: ne

U Bláhovky

U Bláhovky

Kolkovna Stodůlky

V office komplexu na Stodůlkách dostanete prvotřídně ošetřenou a načepovanou Plzeň.